Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

mZUS

Utworzono dnia 09.02.2023

Złóż wniosek o 500 plus w aplikacji mZUS   • prosty sposób na złożenie wniosków o świadczenia dla rodziny   • szybka informacja o Twoim wniosku   • wygodny dostęp do danych o wypłacie Twoich świadczeń   • powiadomienia z ZUS o okresach świadczeniowych   • wiadomości, które pojawiły się na Twoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS Bezpłatna aplikacja mZUS jest dostępna w sklepach Google Play i App Store Wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego 2023 roku.

Feriada

Utworzono dnia 08.02.2023

feriada

Nie pozwól wygrać depresji

Utworzono dnia 30.01.2023

nowy wzór wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego- węgla kamiennego od 01.01.2023r.

Utworzono dnia 28.12.2022

W załączniku poniżej znajduje się nowy wzór wniosku o zakup  preferencyjny paliwa stałego- węgla kamiennego, który będzie obowiązywał od 01.01.2023r. 

czytaj dalej na temat: nowy wzór wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego- węgla kamiennego od 01.01.2023r.

Informacja dot. godzin pracy CUS w dniu 30 grudnia 2022r.

Utworzono dnia 28.12.2022

W dniu 30 GRUDNIA 2022 ROKU (Piątek) 
Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie
będzie czynne do godziny 13.00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA

Utworzono dnia 15.12.2022

W dniu 20 GRUDNIA 2022 ROKU (Wtorek) 
Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie
będzie czynne do godziny 14.30.
oraz
w dniu 23 GRUDNIA 2022 ROKU (Piątek)

Centrum Usług Społecznych  w Mszczonowie
będzie czynne do godziny 13.00.

Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej na temat: UWAGA

Nowy wzór wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego- węgla kamiennego- zmiana

Utworzono dnia 28.11.2022

Szanowni Państwo,

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż w związku z otrzymaną ofertą od Polskiej Grupy Górniczej S.A. na sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych, Gmina Mszczonów jest dysponentem węgla kamiennego w sortymentach: Orzech, Ekogroszek, Groszek II oraz Kostka.

Powyższy sortyment będzie z następujących kopalni: KWK Piast-Ziemowit ruch Ziemowit, KWK Wesoła, KWK Piast-Ziemowit ruch Piast oraz KWK Row ruch Jankowice.

W związku z powyższym, mieszkańcy Gminy Mszczonów zainteresowani zakupem preferencyjnym węgla dla gospodarstw domowych składają wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.

 

Poniżej znajduje się NOWY WZÓR WNIOSKU O ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO- WĘGLA KAMIENNEGO

czytaj dalej na temat: Nowy wzór wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego- węgla kamiennego- zmiana

Informacja o zakupie preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych w gminie Mszczonów

Utworzono dnia 16.11.2022

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Gmina Mszczonów przystąpiła do procesu zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Gospodarstwa domowe spełniające warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r o dodatku węglowym, będą miały możliwość zakupu opału w gwarantowanej cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztu transportu węgla z miejsca składowania w gminie do nieruchomości nabywcy opału oraz ewentualnego workowania asortymentu).

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyła gospodarstw, które nabyły węgiel w cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w sezonie grzewczym 2022/2023.

Ilość paliwa stałego (węgla, ekogroszku) dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego została określona w Rozporządzeniu Ministra Aktów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego (Dz.U. 2022, poz. 2238)  i wynosi:

 • w okresie do 31 grudnia 2022 r. – 1,5 tony 
 • w okresie od 01 stycznia 2023 r. – 1,5 tony

W związku z powyższym, mieszkańcy Gminy Mszczonów zainteresowani zakupem preferencyjnym węgla dla gospodarstw domowych składają wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.

Wnioski przyjmować będzie Centrum Usług Społecznych ul. Grójecka 45, 96-320 Mszczonów.

W dniu 08.11.2022 r. Gmina Mszczonów zgłosiła zapotrzebowanie na rodzaj i ilość węgla kamiennego i obecnie oczekuje na kontakt ze strony spółki dystrybuującej powyższy asortyment.

Burmistrz Mszczonowa zastrzega, że Gmina nie odpowiada za jakość sprzedawanego węgla i nie będzie możliwości złożenia reklamacji oraz zwrotu zakupionego paliwa. W chwili sprzedaży będziemy jako Gmina dysponować aktualnym certyfikatem, który przedstawi spółka sprzedająca paliwo stałe. Powyższy certyfikat zostanie umieszczony  w Biuletynie Informacji Publicznej.

czytaj dalej na temat: Informacja o zakupie preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych w gminie Mszczonów

DOSTAWA SPRZĘTU MEBLOWEGO W RAMACH PROJEKTU CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE MSZCZONÓW

Utworzono dnia 04.10.2022

Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie zaprasza do udziału w postępowaniu pn. Dostawa Sprzętu Meblowego w ramach projektu Centrum Usług Społecznych w Gminie Mszczonów" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Dokumentacja dostępna pod linkiem:

http://www.mops.mszczonow.pl/bip/zamowienia-publiczne/2022-rok/n,dostawa-sprzetu-meblowego-w-ramach-projektu-centrum-uslug-spolecznych-w-gminie-mszczonow

logo Fundusze Europejskie - Wiedza, Edukacja, Rozwój; biało-czerwona flaga Rzeczpospolitej Polskiej; flaga Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny

czytaj dalej na temat: DOSTAWA SPRZĘTU MEBLOWEGO W RAMACH PROJEKTU CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W GMINIE MSZCZONÓW

⚠️⚠️⚠️UWAGA OSZUŚCI ⚠️⚠️⚠️

Utworzono dnia 31.08.2022

Informujemy, że Centrum Usług Społecznych (dawniej MOPS) ani żadna inna instytucja nie prowadzi kontroli związanych z dodatkiem węglowym. Osoby podające się za kontrolerów to oszuści. Prosimy Mieszkańców o zachowanie ostrożności!

W przypadku zaistnienia takiej sytuacji prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Mszczonowie pod numerem telefonu 47 705 82 60. 

Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta i gminy Mszczonów poza godzinami pracy sekretariatu dostępni są pod nr tel: 607 556 577

 

czytaj dalej na temat: ⚠️⚠️⚠️UWAGA OSZUŚCI ⚠️⚠️⚠️

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny