Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Nabór uczestników do Klubu Senior+

Utworzono dnia 15.12.2020

UWAGA - KOMUNIKAT

Utworzono dnia 02.11.2020

UWAGA!  WAŻNY KOMUNIKAT

ZMIANA ZASAD PRACY
MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ  W MSZCZONOWIE

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na podstawie § 24a ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020r., poz. 1931), w okresie od 03 listopada 2020 r. do odwołania ograniczona zostaje bezpośrednia obsługa Mieszkańców.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo apelujemy, aby wykorzystywać alternatywne sposoby komunikacji z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej:
 

  1. wysyłając pisma na e –mail: mops@mszczonow.pl ,
  2. wrzucając pisma do skrzynki umieszonej przy drzwiach,
  3. e-PUAP, adres skrzynki:   /MOPS-Mszczonow/SkrytkaESP,
  4. Empatia,
  5. telefonicznie: 46 857 12 73  lub  693 388 846.

Kontakt osobisty będzie możliwy w szczególnie uzasadnionych przypadkach (w sytuacjach pilnych i wymagających osobistego stawiennictwa  z zachowaniem szczególnych środków ostrożności), wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

Jednocześnie informujemy, iż wprowadzone zmiany nie mają wpływu na wypłatę świadczeń realizowanych przez Ośrodek.

Prosimy o uszanowanie wprowadzonych zasad.

Monika Malczak

Dyrektor MOPS

Rolniku, przygotuj się do spisu!

Utworzono dnia 18.08.2020

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/


 

Witamy!

Utworzono dnia 13.01.2020
Witamy na naszej nowej stronie internetowej.
czytaj dalej na temat: Witamy!

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny