Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie

Informacja o zakupie preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych w gminie Mszczonów

Utworzono dnia 16.11.2022

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Gmina Mszczonów przystąpiła do procesu zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Gospodarstwa domowe spełniające warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r o dodatku węglowym, będą miały możliwość zakupu opału w gwarantowanej cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztu transportu węgla z miejsca składowania w gminie do nieruchomości nabywcy opału oraz ewentualnego workowania asortymentu).

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyła gospodarstw, które nabyły węgiel w cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w sezonie grzewczym 2022/2023.

Ilość paliwa stałego (węgla, ekogroszku) dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego została określona w Rozporządzeniu Ministra Aktów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego (Dz.U. 2022, poz. 2238)  i wynosi:

  • w okresie do 31 grudnia 2022 r. – 1,5 tony 
  • w okresie od 01 stycznia 2023 r. – 1,5 tony

W związku z powyższym, mieszkańcy Gminy Mszczonów zainteresowani zakupem preferencyjnym węgla dla gospodarstw domowych składają wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego.

Wnioski przyjmować będzie Centrum Usług Społecznych ul. Grójecka 45, 96-320 Mszczonów.

W dniu 08.11.2022 r. Gmina Mszczonów zgłosiła zapotrzebowanie na rodzaj i ilość węgla kamiennego i obecnie oczekuje na kontakt ze strony spółki dystrybuującej powyższy asortyment.

Burmistrz Mszczonowa zastrzega, że Gmina nie odpowiada za jakość sprzedawanego węgla i nie będzie możliwości złożenia reklamacji oraz zwrotu zakupionego paliwa. W chwili sprzedaży będziemy jako Gmina dysponować aktualnym certyfikatem, który przedstawi spółka sprzedająca paliwo stałe. Powyższy certyfikat zostanie umieszczony  w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny