Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie

AKTUALNOŚCI, strona 7:

Zawiadomienie o wyborze oferty w postępowaniu pn: Nowe Usługi Społeczne w projekcie Centrum Usług Społecznych w Gminie Mszczonów

Utworzono dnia 10.02.2021

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszczonowie

informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na realizację zadania pn.: Nowe usługi społeczne w projekcie – Centrum Usług Społecznych
w Gminie Mszczonów.

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty umieszczono w linku poniżej: 

https://www.mops.mszczonow.pl/bip/zapytania-ofertowe/2020-r/wybor-oferenta/n,zawiadomienie-o-wyborze-oferty-w-postepowaniu-pn-nowe-uslugi-spoleczne-w-projekcie-centrum-uslug-spolecznych-w-gminie-mszczonow

czytaj dalej na temat: Zawiadomienie o wyborze oferty w postępowaniu pn: Nowe Usługi Społeczne w projekcie Centrum Usług Społecznych w Gminie Mszczonów

500+

Utworzono dnia 27.01.2021

Informacja dotycząca zaświadczenia "Czyste powietrze"

Utworzono dnia 27.01.2021

Wniosek o wydanie zaświadczenia „Czyste Powietrze”

Zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego wydawane w związku z  Programem „Czyste Powietrze” 2.0.

Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej do dnia złożenia wniosku powinna uzyskać od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta (zgodnie z miejscem jej zamieszkania) zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka jej gospodarstwa domowego.

Wydania zaświadczenia następuje na żądanie osoby fizycznej!

Gdzie można złożyć wniosek?

Wniosek o wydanie zaświadczenia składamy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w  Mszczonowie ul. Grójecka 45, tel. 46/857 12 73

Podstawa prawna:

 1. 411 ust. 10g ustawy – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2020 r. poz. 1219 z późn. zm.);
 2. Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 02.10.2020 r. w sprawie określenia wzoru żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzoru tego zaświadczenia (Dz. U. 2020 r. poz. 1713).

Podziękowania

Utworzono dnia 04.01.2021

PODZIĘKOWANIA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie serdecznie dziękuje  za wsparcie klientów tutejszego Ośrodka w okresie Świąteczno-noworocznym:

 1. CARITAS przy kościele pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie,
 2. przedszkolakom i ich rodzicom z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mszczonowie,
 3. uczniom oraz rodzicom ze szkoły Podstawowej we Wręczy,
 4. parafianom z Kościoła pod wezwaniem Św. Ojca Pio w Mszczonowie,
 5. pracownikom firmy Jeronimo Martins w Mszczonowie

Ogłoszenie o zamówieniu

Utworzono dnia 31.12.2020

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszczonowie

ZAPRASZA

do złożenia oferty na realizację zadania pn.: Nowe usługi społeczne w projekcie – Centrum Usług Społecznych w Gminie Mszczonów

Ogłoszenie o zamówieniu wraz z załącznikami umieszczono w linku poniżej: 

https://www.mops.mszczonow.pl/bip/zapytania-ofertowe/2020-r

W dniu 21 stycznia 2021 roku dokonano czynności otwarcia ofert na realizację zadania pn.: Nowe usługi społeczne w projekcie – Centrum Usług Społecznych w Gminie Mszczonów". Protokół z czynnosci otwarcia ofert dostępny jest pod adresem: https://www.mops.mszczonow.pl/bip/zapytania-ofertowe/2020-r/n,nowe-uslugi-spoleczne-w-projekcie-centrum-uslug-spolecznych-w-gminie-mszczonow

Nabór uczestników do Klubu Senior+

Utworzono dnia 15.12.2020

UWAGA - KOMUNIKAT

Utworzono dnia 02.11.2020

UWAGA!  WAŻNY KOMUNIKAT

ZMIANA ZASAD PRACY
MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ  W MSZCZONOWIE

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na podstawie § 24a ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020r., poz. 1931), w okresie od 03 listopada 2020 r. do odwołania ograniczona zostaje bezpośrednia obsługa Mieszkańców.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo apelujemy, aby wykorzystywać alternatywne sposoby komunikacji z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej:
 

 1. wysyłając pisma na e –mail: mops@mszczonow.pl ,
 2. wrzucając pisma do skrzynki umieszonej przy drzwiach,
 3. e-PUAP, adres skrzynki:   /MOPS-Mszczonow/SkrytkaESP,
 4. Empatia,
 5. telefonicznie: 46 857 12 73  lub  693 388 846.

Kontakt osobisty będzie możliwy w szczególnie uzasadnionych przypadkach (w sytuacjach pilnych i wymagających osobistego stawiennictwa  z zachowaniem szczególnych środków ostrożności), wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

Jednocześnie informujemy, iż wprowadzone zmiany nie mają wpływu na wypłatę świadczeń realizowanych przez Ośrodek.

Prosimy o uszanowanie wprowadzonych zasad.

Monika Malczak

Dyrektor MOPS

Rolniku, przygotuj się do spisu!

Utworzono dnia 18.08.2020

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/


 

Witamy!

Utworzono dnia 13.01.2020
Witamy na naszej nowej stronie internetowej.
czytaj dalej na temat: Witamy!

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny